2017/18

Versenyeredmények 2017 – 2018

Simonyi Zsigmond kerületi helyesírási verseny

5. évfolyam

  • IV. helyezett – Juhász Lara 5.b
  • Felkészítő tanár: Barefieldné Kovács Aranka

6. évfolyam

  • I. helyezett – Buvári Júlia 6.b
  • Felkészítő tanár: Oláh Ildikó

8. évfolyam

  • V. helyezett – Kuti Bence 8.b
  • Felkészítő tanár: Aradi Bence

Simonyi Zsigmond fővárosi helyesírási verseny

6. évfolyam

  • IV. helyezett – Buvári Júlia 6.b
  • Felkészítő tanár: Oláh Ildikó

Móra Ferenc kerületi szövegértési verseny

5. évfolyam

  • II. helyezett – Kiss-Gulyás Adél 5.c
  • Felkészítő tanár: Ács Zsuzsanna

6. évfolyam

  • III. helyezett – Saád Anna 6.a
  • Felkészítő tanár: Varga Edina

7. évfolyam

  • V. helyezett – Karátson Dóra 7.a
  • Felkészítő tanár: Ács Zsuzsanna

Kerületi Montágh Imre Szépolvasási Verseny

4. évfolyam

  • I. helyezett – Selmeczi András 4.b
  • Felkészítő tanár: Szente Edit
  • Különdíj – Ebers-Ujvári Sofia 4.a
  • Felkészítő tanár: Limbach Amália

Fővárosi Montágh Imre Szépolvasási Verseny

4. évfolyam

  • Különdíj – Selmeczi András 4.b
  • Felkészítő tanár: Szente Edit

Kerületi Kazinczy-verseny

6. évfolyam

  • II. helyezett – Holács Gergő 6.b
  • Felkészítő tanár: Oláh Ildikó

STAFÉTACSI Kerületi Matematika Verseny

3. évfolyam

  • II. helyezett – Béres Hedvig Johanna 3.c
  • Felkészítő tanár: Hauber Krisztina

4. évfolyam

  • II. helyezett – Zahuczki Liza 4.a
  • Felkészítő tanár: Limbach Amália

Országos „Eszperente pele versek” pályázat

  • I. helyezett – Kovács Boldizsár 7.a
  • Pályáztató: Pálfiné Horváth Julianna

Országos „Eszperente pele mesék” pályázat

  • II. helyezett – Torpis Péter 7.b
  • Pályáztató: Pálfiné Horváth Julianna

„Egészségesen az iskolapadban” – a LIDL országos pályázata

  • IV. helyezett – 7.b osztály
  • Pályáztató: Pálfiné Horváth Julianna

„Állati jó napok” – kerületi fotópályázat

  • Különdíjas képek – Szabó Mónika 7.b
  • Pályáztató: Pálfiné Horváth Julianna

A Széchenyi István Általános Iskolában a KÖLTÉSZETNAP alkalmából meghirdetett rajzpályázat

  • II. helyezett – Beller Hope 5.b
  • Különdíjas – Hecsei Zsófia 6.a
  • Pályáztató: Gerhauserné Havady Zsuzsanna

„A mi táborunk Soltvadkert” rajzpályázat

  • I. helyezett – Lakatos Emma 8.b
  • Pályáztató: Gerhauserné Havady Zsuzsanna

NYELV

Kerületi angol vers- és prózamondó verseny

8. évfolyam

  • II. helyezett – Novák Flóra 8.b
  • Felkészítő tanár: Szabó Ildikó

Angol kerületi verseny

5. évfolyam alap szint

  • I. helyezett – Juhász Lara 5.b
  • Felkészítő tanár: Tóthné Katona Zsuzsa

5. évfolyam külön kategória

  • IV. helyezett – Beller Hope 5.b

6. évfolyam emelt szint

  • III. helyezett – Balog Benedek 6.b
  • III. helyezett – Buvári Júlia 6.b
  • Felkészítő tanár: Szabó Ildikó

7. évfolyam alap szint

  • II. helyezett – Karátson Dóra 7.a
  • VI. helyezett – De Marcos-Szigeti Paula 7.a
  • Felkészítő tanár: Tóthné Katona Zsuzsa

7. évfolyam emelt szint

  • IV. helyezett – Torpis Péter 7.b
  • Felkészítő tanár: Tóthné Katona Zsuzsa

8. évfolyam alap szint

  • VI. helyezett – Balogh Zsófia 8.a
  • Felkészítő tanár: Kálóczi Kristóf

8. évfolyam emelt szint

  • II. helyezett – Kuti Bence 8.b
  • Felkészítő tanár: Kálóczi Kristóf
  • Külön kategória
  • I. helyezett – Beller Charis Sarah 7.a

London Bridge Országos Tanulmányi Verseny angolból

  • II. helyezett – Balog Benedek 6.b
  • IV. helyezett – Buvári Júlia 6.b
  • Felkészítő tanár: Szabó Ildikó

Benchmark 2018 budapesti általános iskolák angol nyelvi vetélkedője (csapatverseny)

  • A III. helyezett csapat tagja volt Karátson Dóra 7.a
  • Felkészítő tanár: Tóthné Katona Zsuzsa

Angol Országismereti Vetélkedő csapatverseny /budapesti forduló/

  • IV. helyezett – Szabó Mónika 7.b, De Marcos-Szigeti Paula 7.a, Bedi Anna 7.b
  • Felkészítő tanár: Tóthné Katona Zsuzsa

„Herbst in den DACH-Ländern” országos német csapatverseny

  • V. helyezett – Török Boglárka, Kiss Lujza, Németh Lilla 6.b
  • Felkészítő tanár: Kun Ágnes

HEBE „Es weihnachtet schon” országos levelező verseny német nyelvből

Anfänger

  • IV. helyezett – Abaffy Kamilla, Gyömrei Rebeka, Tóth Panni, Tajti Luca 4.a
  • IX. helyezett – Antal Csongor, Brunn Dénes, Laczó Zalán, Török Zsombor 4.a
  • X. helyezett – Basa Botond, Kozenkai András, Szajnik Péter 4.b
  • X. helyezett – Beller Hope, Bendik Ágoston, Gábor Lili, Pálffy Balázs 5.b
  • XIII. helyezett – Beller Justice, Farkas-Szőke Boglárka 4.b

Erste Schritte

  • IV. helyezett – László Laura, Saád Anna, Szolnoki Lili 6.a
  • XI. helyezett – Eperjessy Zita, Fűköh-Nagy Zsófia, Marcsa Zsófia Emma 6.a

Junior 1.

  • IX. helyezett – Galambos Georgina, Karátson Hanna, Kerti Vince, Vida Margaréta 7.b
  • Felkészítő tanár: Makó Tímea

Kerületi német Kvíz csapatverseny

  • II. helyezett – Dedinszky Zsombor 5.a, Marx Lili 6.b, Török Boglárka 6.b
  • Felkészítő tanár: Kun Ágnes

ÉNEK

Felső tagozatos népdaléneklési verseny /kerületi forduló/

Kiemelt arany minősítés

„Rozmaringszálak” énekegyüttes (6.b):

  • Légár Orsolya, Marx Lili, Németh Lilla, Rácz-Fahidi Mirtill, Szabó Dorottya, Török Boglárka
  • Felkészítő tanár: Kovács Katalin
Kiemelt arany minősítés

„Zalai leányok” énekegyüttes (8.a):

  • Bagossy Melina, Balogh Zsófia, Dudás Léna, Gáspár Borbála, Kiss Edina, Sukta Boglárka, Szolnoki Emma
  • Felkészítő tanár: Kovács Katalin
Arany minősítés

„Aranybúza” énekegyüttes (6.a):

  • Barát Lili, Eperjessy Zita, Erdősi Panna, Fűköh-Nagy Zsófia, Hőnig Réka, Kriskó Lili, Máté Boglárka, Senkáriuk Eszter
  • Felkészítő tanár: Kovács Katalin
Arany minősítés

„Moldvai leányok” kisegyüttes (8.b):

  • Horváth Eszter, Rónai Stefánia, Széll-Kovács Júlia
  • Felkészítő tanár: Ruzsásné Sebestyén Emília

Felső tagozatos népdaléneklési verseny /fővárosi forduló/

Ezüst minősítés

„Rozmaringszálak” énekegyüttes (6.b):

  • Légár Orsolya, Marx Lili, Németh Lilla, Rácz-Fahidi Mirtill, Szabó Dorottya, Török Boglárka
  • Felkészítő tanár: Kovács Katalin
Ezüst minősítés
  • „Zalai leányok” énekegyüttes (8.a):
  • Balogh Zsófia, Dudás Léna, Gáspár Borbála, Kiss Edina, Sukta Boglárka, Szolnoki Emma
  • Felkészítő tanár: Kovács Katalin
Ezüst minősítés

„Moldvai leányok” kisegyüttes (8.b):

  • Horváth Eszter, Rónai Stefánia, Széll-Kovács Júlia
  • Felkészítő tanár: Ruzsásné Sebestyén Emília

Éneklő Ifjúság Fővárosi szintű minősítő hangverseny

Ezüst minősítés
  • Erdőzsongás kiskórus 
  • Karnagy: Bisztriczki Zoltán
Arany minősítés
  • Campanella kicsinyek kórusa 
  • Karnagy: Ruzsásné Sebestyén Emília
Arany minősítés
  • Liszt Ferenc Gyermekkar – diplomával és országos dicsérő oklevél
  • Karnagy: Kovács Katalin

Alsó tagozatos népdaléneklési verseny (kerületi)

Arany minősítés

„Bakonyi sárgacipős kislányok” énekegyüttes (4.b):

  • Balog Júlia, Bozóki Sára, Erdős Anna, Farkas-Szőke Boglárka, Kratochwill Zoé, Szekeres Tamara, Sztanev Blanka, Vizi Róza
  • Felkészítő tanár: Ruzsásné Sebestyén Emília
Arany minősítés

„Bakonyi tréfáskedvűek” énekegyüttes (4.b):

  • Gyertyánfy Zsófia, Halász Tamás, Hernádi Vince, Kertész Dia, Palatinszky Liza, Selmeczi András, Szajnik Péter, Verebes Eszter
  • Felkészítő tanár: Ruzsásné Sebestyén Emília
Arany minősítés

„Vasi aranytorkúak” kisegyüttes (3.b):

  • Balogh Samu, Németh Angéla, Renyhárt Patrik
    Felkészítő tanár: Ruzsásné Sebestyén Emília
Arany minősítés

„Eszterlánc” kisegyüttes (3.a):

  • Hóka Lili, Kárnyáczki Júlia, Simon Mirtill
  • Felkészítő tanár: Bisztriczki Zoltán

SPORT

Zugló kupa, labdarúgás

A III. és IV. korcsoportos fiú csapataink az I. helyről várják a tavaszi folytatást.
Felkészítő tanár: Lojkó Sándor

Zugló kupa, mezei futóverseny csapateredmények

  • IV. korcsoportos fiú csapat
  • III. helyezett – Mészáros Ákos, Mendi Rikárdó, Szabó Máté, Török Ádám
  • IV. korcsoportos lány csapat
  • I. helyezett – Basa Lili, Réthelyi Orsolya, Török Fanni, Vida Margaréta
  • Felkészítő tanárok: Lojkó Sándor, Élő Gyöngyvér

Zugló kupa, mezei futóverseny egyéni eredmények

  • III. korcsoportos lányok egyéni
  • II. helyezett: Török Fanni 6.b
  • VI. helyezett: Basa Mandula 5.b
  • IV. korcsoportos lányok egyéni
  • III. helyezett – Basa Lili 7.b
  • IV. korcsoportos fiúk egyéni
  • VI. helyezett – Mendi Rikárdó 7.c
  • Felkészítő tanárok: Lojkó Sándor, Pápai Zsuzsa