Határtalanul 2019

Határtalanul

A „Határtalanul” egy pályázat, melynek során 7. osztályos tanulók, Magyarország azon részeibe látogathatnak, melyek elvesztek a Trianoni békeszerződés során.

1 nap

Fél öt körül gyülekeztünk a liget mellett, ahol a busz várt ránk. Az első megállónk Királyhágón volt, melyet régebben Erdély kapujaként is emlegettek. Utunk során megnéztük a Körösfői templomot, mely a harangjáról híres. Itt énekeltünk és írtunk a vendégkönyvbe. A nap végére megérkeztünk Parajdra, a Sándor Panzióba. A vacsora után kiéltük gyermekkorunkat és egy játszótéren játszottunk.

2 nap

Szovátán adtunk elő egy műsort az ottani iskolásoknak, amiben magyar zene, magyar népdal és magyar néptánc volt. A helyi gyerekek is énekeltek nekünk, mi pedig megleptük őket egy kis aprósággal. Ezután visszamentünk Parajdra, és megnéztük az ottani sóbányát és Sószorost, ahol a korábbi eső miatt mindenki cipője beázott és saras lett, de a látvány kárpótolt minket. Ezután Korondon meglátogattunk egy fazekas műhelyt, és sétáltunk egy kicsit Korond főutcáján is. Este megérkeztünk a végleges szálláshelyünkre, Ákosfalvára, ahol mindenki nagyon kedvesen fogadott bennünket.

3 nap

A finom reggeli csalogatott ki minket az ágyból. Reggeli után útra keltünk és legelőször a zetelaki víztározót csodálhattuk meg. Ezután meglátogattuk Tamási Áron, majd Orbán Balázs sírhelyét és mindkét helyen koszorúztunk. Délután a Hargitára vezetett utunk, amire egy traktor vitt fel minket. Fent a csúcson havat is lehetett látni foltokban, de minél kevesebb havat, annál több kopjafát vehettünk észre. A Madarasi Hargita tetején gyönyörű látvány tárult elénk. Este táncház volt. Székelyudvarhelyről érkeztek táncosok és ők tartottak nekünk bemutatót, majd közösen táncoltunk.

4 nap

Székelyvarság felé vezetett az utunk. Itt megnéztünk egy több mint kétszáz éves vízimalmot, a Csorgókő vízesést és a zsindelykészítés fortélyaival is megismerkedhettünk. Ezen a napon a szálláson fogyasztottuk el ízletes ebédünket, ami helyi finomságokból állt. A délután folyamán Székelyudvarhelyen voltunk, ahol megkóstoltuk az igazi székely kürtöskalácsot.

5 nap

Hazafelé tartó utunk előtt, megkoszorúztuk Petőfi Sándor emlék szobrát, és megcsodáltuk Segesvár utcáit. Utána elbúcsúztunk idegenvezetőnktől, Leheltől és visszatértünk emlékekkel telve Budapestre.

Liszt Ferenc Általános Iskola 7. osztályos tanulói