Tanórán kívüli egyéb foglalkozások, szakkörök

A délutáni tanórán kívüli foglalkozásokat az iskola nevelői 14:00 – 16:30 óra között szervezik meg. Az ettől eltérő időpontokról a szülőket előre értesíteni kell.

A tanórán kívüli foglalkozásokra való tanulói jelentkezés – a felzárkóztató foglalkozások, az énekkar, valamint az egyéni foglalkozások kivételével – önkéntes. A tanórán kívüli foglalkozásokra a tanulónak az adott tanév elején kell jelentkeznie, és a jelentkezés egy tanévre szól.

Az iskola a tanulók számára – a tanórai foglalkozások mellett –az alábbi tanítási órán kívüli egyéb foglalkozásokat szervezi.

Tehetséggondozó, felzárkóztató és egyéni foglalkozások

Az egyéni képességek minél jobb kibontakoztatását, a tehetséges tanulók gondozását a tehetséggondozó, a gyengék felzárkóztatását a felzárkóztató foglalkozások segítik. A felzárkóztató és az egyéni foglalkozásra kötelezett tanulókat képességeik, tanulmányi eredményeik alapján a szaktanárok tapasztalata, és/vagy a Nevelési Tanácsadó szakvéleménye alapján jelölik ki. A tanulók részvétele a felzárkóztató és az egyéni foglalkozásokon kötelező, ez alól felmentést csak a szülő írásbeli kérelmére az iskola intézményvezetője adhat.

Az iskolai szakkörök és a tehetséggondozó foglalkozások a tanulók magasabb szintű képzését szolgálják. A jelentkezés egy tanévre szól. Közben kimaradni csak nagyon indokolt esetben a szülők írásos kérésére és a foglalkozást végző tanár engedélyével lehet.

Iskolai sportkör

Az iskolai sportkör tagja az iskola minden tanulója. Az iskolai sportkör sportcsoportjainak foglalkozásai a tanórai testnevelési órákkal együtt biztosítják a tanulók mindennapi testedzését, valamint a tanulók felkészítését a különféle sportágakban az iskolai és iskolán kívüli sportversenyekre.

Szakkörök

A különféle szakkörök működése a tanulók egyéni képességeinek fejlesztését szolgálják. A szakkörök indításáról – a felmerülő igények és az iskola lehetőségeinek a figyelembe vételével – minden tanév elején az iskola nevelőtestülete dönt. Szakkör vezetését – az iskola intézményvezetőjének megbízása alapján – olyan felnőtt is elláthatja, aki nem az iskola dolgozója.

Versenyek, vetélkedők, bemutatók

A tehetséges tanulók továbbfejlesztését segítik a különféle (szaktárgyi, sport, művészeti stb.) versenyek, vetélkedők, melyeket az iskolában szervezünk, pl.: házi tantárgyi verseny, vetélkedő, Ki Mit Tud?

A legtehetségesebb tanulókat az iskolán kívüli – kerületi, fővárosi és országos – versenyeken való részvételre is felkészítjük.

Szabadidős foglalkozások

Az iskola a felmerülő igényekhez és a szülők anyagi helyzetéhez igazodva a szabadidő hasznos és kulturált eltöltésére különféle szabadidős programokat szervez: (pl.: bakancsos túrák, kirándulások, táborok, színház- és múzeumlátogatások, jégkarnevál, stb.).

A tanulók részvétele a szabadidős rendezvényeken önkéntes, a felmerülő költségeket a szülőknek kell fedezniük.

Kirívó fegyelmi probléma esetén a tanuló jelentkezése elutasítható.

Múzeumi, könyvtári és művészeti előadáshoz kapcsolódó foglalkozás

Egy-egy tantárgy néhány témájának feldolgozását, a követelmények teljesítését segítik a különféle közművelődési intézményekben, illetve művészeti előadásokon tett csoportos látogatások. A tanulók részvétele ezeken a foglalkozásokon – ha az tanítási időn kívül esik és költségekkel jár – önkéntes. A felmerülő költségeket a szülőknek kell fedezniük.

Fejlesztés, tehetséggondozás, szakkör

Lemorzsolódás 7-8. angol Péntek 7. óra Dísz II
Tehetséggondozás 6. angol Szerda 6. óra Angol
Felzárkóztató 5-6. angol Hétfő 7. óra Angol
Tehetséggondozás 7. matek Szerda 0. óra Matek I.
Felzárkóztató 6. matek A hét hétfő 7. óra Földrajz
Énekkar Hétfő 6. óra